O mnie

Jeśli przeczytałeś już kilka moich artykułów, to może zastanawiasz się kim jestem? Co pchnęło mnie do tego, żeby stworzyć blog turystyczny? Dlaczego wybrałem taką tematykę – turystyka piesza?

W tym miejscu odpowiem na powyższe pytania.

Parę słów o mnie

Nazywam się Maciek Sołkiewicz. Zawodowo przez kilka lat pracowałem w IT jako analityk biznesowy. Prowadziłem własną firmę także związaną z IT. Ostatnio administrowałem infrastrukturą jednego z sanatoriów uzdrowiskowych.

Życie cały czas mnie zaskakuje i prowadzi bardzo różnymi ścieżkami. Stawia na mojej drodze ludzi, którzy wiele do niego wnoszą. Uświadamiają mi ważne rzeczy, pokazuję drogę i wzbogacają mnie. To przede wszystkim dzięki nim jestem taki, jaki jestem i wiele im zawdzięczam.

Między innymi wpływ tych osób przyczynił się w dużej mierze do powstanie tego bloga.

W tym miejscu dziękuję im bardzo za to, że są, wspierają mnie i zawsze mogę na nich liczyć.

Dlaczego turystyka piesza

Wcześniej wspomniałem o cudownych osobach w moim życiu. Parę z nich uświadomiło mi, że jedną z moich życiowych pasji jest łażenie po szlakach turystycznych i nie tylko po nich. Dla mnie to było coś naturalnego, ale nie traktowałem tego jak pasję. Po prostu wychodziłem z domu i włóczyłem się przez kilka godzin obcując z przyrodą. Czasami nocowałem w lesie chłonąc jego odgłosy i atmosferę – to mnie wycisza i pozwala zebrać myśli. Najczęściej nie byłem sam. Ktoś bardzo często ze mną był, czasami większa grupa. Czas wtedy mija beztrosko na rozmowach, śmiechu, śpiewaniu.

W ostatnim czasie uświadomiłem sobie, że takie wypady stały się moją pasją. Moi bliscy, znajomi, przyjaciele czy rodzina często proszą mnie, żebym organizował piesze eskapady. Sprawia mi to przyjemność, chociaż czasami nie jest to łatwe zadanie. Jednak takie wypady są świetną formą integracji. Jest czas na dłuższą rozmowę, na poznanie bliżej innych ludzi.

Jest też czas na obcowanie z przyrodą. Zachwycanie się pięknem natury. Niektóre malownicze krajobrazy aż zapierają dech w piersiach. Takie wycieczki na długo pozostają w mojej pamięci.

Mam jeszcze jedną pasję, która dostarcza mi podobnych doznać, jest to żeglarstwo. Może kiedyś przyjdzie czas, żeby i tym tematem zająć się na osobnym blogu…

blog turystyczny - piechur
turystyka piesza - piechur

Dlaczego powstał blog turystyczny

Przy organizacji pieszych wycieczek wiele osób pyta mnie o to, jak się ubrać, jakie założyć buty, co jeszcze ze sobą zabrać, co jeść podczas wędrówki i na biwaku. Proszą mnie o zaplanowanie trasy, zorganizowanie noclegów i wiele innych kwestii.

Dla jednych są to sprawy oczywista, ale innym sprawie to mniejsze lub większe trudności. Pomyślałem więc, że mógłbym pomóc nie tylko moim znajomym, przyjaciołom, ale większe liczbie osób.

Wpadłem wtedy na pomysł, żeby napisać blog o tej tematyce. Szukając podobnych informacji w Internecie, zauważyłem, że taka wiedza jest bardzo rozproszona. Ciężko znaleźć coś konkretnego w jednym miejscu. Często są to artykuły czy wpisy na blogach bardzo pobieżne, z małą ilością konkretnych, praktycznych porad.

Postanowiłem więc stworzyć bloga turystycznego, który pomoże ludziom chcącym uprawiać turystykę pieszą, w realizacji ich pragnień. Staram się, żeby moje artykuły były konkretne i zwięzłe, żeby czytelnik nie tracił dużo czasu na wyławianiu interesujących go treści spośród morza słów.

Mam nadzieję, że każdy piechur znajdzie tu coś dla siebie.

Może uda mi się także zachęcić do pieszych wędrówek tych, którzy jeszcze nie zasmakowali tej formy aktywności.

Zachęcam więc do czytania wpisów na tym blogu i do zobaczenia na szlaku.

blog turystyczny - piechur

Zachęcam do lektury innych artykułów

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy/e
Odpowiedzi w treści
Wyświetl wszystkie komentarze